Հունվարի 24-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ խորհրդի արտահերթ նիստ, որը վարել է ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը:
Նիստի ընթացքում նախ քննարկման է դրվել միջխորհրդարանական կազմակերպությունների պատվիրակությունների կազմերում ընդգրկվող խմբակցությունների պատգամավորների ներկայացվածության համամասնության հարցը, ինչից հետո խորհրդի անդամները քննարկել եւ 10 կողմ, 3 դեմ ձայների հարաբերակցությամբ հաստատել են «Արեւելյան գործընկերության խորհրդարանական վեհաժողովում (Եվրանեսթ) Ազգային ժողովի յոթերորդ գումարման պատվիրակության կազմը հաստատելու մասին» ԱԺ խորհրդի որոշումը:
Պատվիրակությունը կղեկավարի ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցությունից Մխիթար Հայրապետյանը, պատվիրակության կազմում կլինեն Արման Եղոյանը, Միքայել Զոլյանը, Հերիքնազ Տիգրանյանը, Էդգար Առաքելյանը, Կորյուն Մկրտչյանը եւ Գայանե Աբրահամյանը՝ ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցությունից, Վահե Էնֆիաջյանն ու Նորա Առուստամյանը՝ ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցությունից եւ Տարոն Սիմոնյանը՝ ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցությունից:
Արեւելյան գործընկերության խորհրդարանական վեհաժողովի նիստը տեղի կունենա հունվարի 28-29-ին, Բրյուսելում:

On January 24, the extraordinary sitting of the RA NA Council, moderated by the RA NA Speaker Ararat Mirzoyan, was held.
First, the item of the proportion of the representation of the deputies of the factions being included in the delegations of the inter-parliamentary organizations was discussed, after which the decision of the NA Council on Approving the Members of the Delegation of the seventh convocation of the National Assembly in the Parliamentary Assembly of the (Euronest) Eastern Partnership  was discussed and approved.
The delegation will head Mkhitar Hayrapetyan from the NA My Step Faction, Arman Yeghoyan, Mikayel Zolyan, Heriknaz Tigranyan, Edgar Arakelyan, Koryun Mkrtchyan and Gayane Abrahamyan from the RA NA My Step Faction, Vahe Enfiajyan and Nora Arustamyan from the NA Prosperous Armenia and Taron Simonyan from the NA Bright Armenia Faction will be in the delegation.